Przejdź do treści

VEDIC ART

JESTEM LICENCJONOWANĄ NAUCZYCIELKA VEDIC ART. KAŻDY KURS W KTÓRYM BRAŁAM UDZIAŁ BYŁ NIESAMOWICIE GŁĘBOKIM PRZEŻYCIEM. JEST TO SILNIE OCZYSZCZAJĄCY I TRANSFORMUJĄCY PROCES.

Kocham malować, kreować ogólnie. Skończyłam Liceum Plastyczne w Gdyni-Orłowie w 1995 roku. Malowałam wiele lat po nim ale z czasem, powoli, kreowanie we mnie umarło. W trakcie pierwszego kursu Vedic Art ,po prawie 20tu latach przerwy, zaczęłam znowu malować i co najważniejsze, czerpać z tego przyjemność. Kreatywność trysneła ze mnie w pełnej krasie i objawia się w moim życiu obecnie, na wielu płaszczyznach. Kursy Vedic Art były dla mnie głębokim i cudownym procesem wewnętrznym. Pokochałam tą metodę do tego stopnia, że zdecydowałam sie nie tylko brać udział w kursach ale też je prowadzić.

Vedic Art ® został założony przez szwedzkiego artystę Curta Källmana (1938-2010). Ziarno Vedic Art zostało zasiane wiele lat temu, kiedy Curt rozpoczął swoją wewnętrzną podróż, aby znaleźć niewymagający i swobodny sposób wyrażania siebie na płótnie.

Ważną częścią metody jest „Siedemnaście wedyjskich zasad sztuki i życia”. Curt Källman poznał nazwy Zasad w 1974 roku od znanego indyjskiego nauczyciela medytacji Maharishi Mahesh Yogi (1918-2008). Curt Källman rozwinął treść i podejście pedagogiczne metody Vedic Art w latach 70. i 80. XX wieku.

Metoda Vedic Art została założona w 1988 roku przez Curta Källmana w Szwecji. Słowo „wedyjskie” pochodzi od indyjskiego sanskryckiego słowa „Weda”, które oznacza wiedzę lub mądrość. Podstawowym poglądem Vedic Art jest to, że wszyscy mamy w sobie wielką moc twórczą i wiedzę od urodzenia. Malarstwo jest ważnym narzędziem do rozwijania tych wewnętrznych zasobów, aby można je było wykorzystać w konkretny sposób w życiu i sztuce. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do treści kursu Vedic Art i Siedemnastu Zasad jest udział w kursie Vedic Art prowadzonym przez nauczyciela Vedic Art. Metoda nie wymaga wcześniejszej wiedzy. Wszyscy są mile widziani.

malowanie z  Vedic Art nie obejmuje żadnego konkretnego stylu malarskiego, ale pomaga uczestnikom kursu odnaleźć własną osobistą ekspresję. Żaden nauczyciel nie będzie oceniał ani nie stawiał wobec nas żadnych wymagań podczas kursu Vedic Art. Możemy rozwijać się we własnym tempie i znaleźć własny sposób na odniesienie się do procesu twórczego. Możemy przyjść na kurs bez wcześniejszego trzymania pędzla. I okazuje się, że naprawdę możemy wyrazić siebie.

Gotowa żeby namalowac swój obraz z energią?

Malowanie intuicyjne pozwala nam wyrazić emocje, oczyszcza energetycznie, otwiera nas na kreowanie, pomaga nam odnaleźć nasze poczucie mocy.  na każdym warsztacie mamy inny temat ale tak naprawdę w obrazach pojawia się głównie to co w nas i energii grupy wibruje. Spotkania odbywają się na żywo przez platformę zoom, wiec przygotuj kamerkę i mikrofon ( wystarczy telefon ). Potrzebujesz farby i płótno lub kredki i papier. Przygotuj też proszę kilka kartek i jeden lub dwa ołówki lub kredki. Na wstępie rozmawiamy ,potem trochę o metodach i o tym jak zacząć  .Następnie krótka medytacja wprowadzającą i malujemy.

robię też kursy uzdrawianie poprzez malowanie, gdzie jest praca z oczyszczaniem życia, zdejmowaniem klątw i kreowaniem twojej rzeczywistości.