Przejdź do treści

TRANSFORMACJA CIENIA

Każdy w nas ma w sobie tą zepchniętą wgłąb, smutną, ciemną część siebie. Która jeśli udajemy, że jej nie ma, nie dajemy jej uwagi, będzie rosła. Gdy nie jesteśmy pogodzeni z naszym cieniem trwamy w stanie cichej wojny z samym sobą. A świat zewnętrzny jest odbiciem naszych wewnętrznych zmagań. gdy tylko zauważymy swój cień, zaprzyjaźnimy się z nim,  rozpuszcza się on, lub może stać się naszym sprzymierzeńcem.

Duchowa praktyka cienia zachęca nas do zawarcia pokoju z tymi częściami nas samych, które uważamy za godne pogardy, niegodne i krępujące – naszym gniewem, zazdrością, dumą, egoizmem, przemocą i innymi „złymi uczynkami”. W chrześcijaństwie cienie pojawiają się jako siedem grzechów głównych. Muzułmanie mówią o nich jako o naszym niższym ja, a buddyści odnoszą się do negatywnych emanacji umysłu. Społeczeństwa i kultury również mają ciemne strony.

Można powiedzieć, że cień to takie nasze ukryte “ja” stworzone na bazie tego co tłumiliśmy i ukrywaliśmy odkąd tylko zyskaliśmy naszą świadomość. praca z cieniem, ma na celu zjednoczenie ciemności i światła wewnątrz i wokół nas. sprawia, że przyjmujesz wszystkie swoje wady i dary, akceptując siebie w całej swojej złożoności. akceptując swój cień, stajesz się lepszą osobą. zmierzasz w kierunku bardziej wszechstronnego spojrzenia na rzeczywistość i budujesz fundament pod osobistą całość.

cień formuje się głównie za najmłodszych lat w wyniku naszego wychowania. Od dziecka jesteśmy uczeni jak być “dobrym” i jak powinniśmy postępować a jak nie. Boimy się oceny naszych rodziców i wierzymy, że zachowania jakie oni negują powinniśmy zamknąć głęboko przed innymi ludźmi. Człowiek jest skonstruowany tak, że potrzebuje akceptacji innych, dlatego od zawsze staramy się być mili i tym samym tłumimy wszystkie zachowania niepasujące do schematu.

Jako pierwszy określenia “cień” użył dobrze znany naukowiec, psycholog i autor licznych teorii Carl Gustav Jung. Początkowo uznawał on cień za zespół kompleksów i stłumionych w człowieku energii, które zawsze reprezentują jakąś złą emocję. Pod wpływem wieloletnich badań zaczął nazywać cień jako “innego w nas” i definiuje go jako wszystko czego nie uznajemy, co jednak nieustannie w nas napiera np. cechy charakteru które próbujemy ukryć, ale jednak co jakiś czas dają o sobie znać. Z czasem jeszcze bardziej dopracowywał temat i wprowadzał powiązane tematy, jak: biały cień, czarny cień, cień rodzinny, cień instytucjonalny czy cień narodowy.

JAK WYGLĄDA SESJA

sesja jest miłym dościwadczeniem. pojawienie się cienia i możliwość przekształcenia go w sprzymierzeńca, daje uczucie lekkości, wzruszenia jest niezwykle satysfakcjonujące. 

nie musisz umieć wizualizować ,żeby sesja była skuteczna. wprowadzam cię w lekką relaksację i prowadzę cię przez cały proces, będać połączona z tobą energetycznie, widzę co jest w twojej energii. zazwyczaj czujesz cień poprzez kolor lub formę, potrafisz określić co czujesz i doskonale potrafimy razem przejść przez ten proces.

czasami pojawia się twój opiekun duchowy lub anioł by pomóc, i sprawić, że proces płynie szybciej i z lekkością. czasami cień w nas jest ściśle związany z osobą i to jak ona sprawiała, że się czuliśmy.

sam schemat przekształcania cienia jest zawsze  taki sam. polega na wizualizacji cienia, rozmowie z nim i nakarmieniu go. uczucie po sesji jest niezwykle wyzwalające. 

wysłuchany i nakarmiony cień zazwyczaj rozpływa sie lub unosi do góry, do światła. czasami zamienia się w twojego sprzymierzeńca lub staje się jednym z twoich opiekunów.

sesja trwa około godziny. spotykamy sie na zoom, skype lub whatsupp.

cena 220zł. 

proszę o wpłate przed sesją. możesz zapłacić poprzez wpłatę na konto lub paypal. jeśli nie pojawisz się na sesji wpłata przepada.  Masz możliwość przełożenia terminu. proszę daj mi znać, nie mniej niż 48 godzin przed spotkaniem,

Korzyści z pracy z cieniem

  1. Uaktywnienie swoich mocnych stron  
  2. Nauczysz się korzystać ze swojej intuicji 
  3. Uwolnienie się od nieświadomego cienia 
  4. Świadomość naszych słabości 
  5. Poprawa relacji z innymi 
  6. Poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego
  7. Większa kreatywność 
  8. czasem przekształcenie cienia w sprzymierzeńca i opiekuna